Meie meeskond

Meeskonda kuuluvad igapäevaselt visuaalse lihtsustamise praktikud, kes kõik usuvad selle teema olulisusesse. Meie hulgas on erineva kompetentsiga inimesi, kes kasutavad visuaalset lihtsustamist nii enda kui oma meeskondade jaoks.

Meid ühendab kirg visuaalse lihtsustamise vastu.

Kati Orav

Kati Orav

Meeskonna eestvedaja, visuaalse lihtsustamise uurija, õpetaja ja eestkõneleja Eestis. Visuaalse lihtsustamise Euroopa ja ülemaailmsete kogukondade liige. Kati toob meeskonda visiooni, inspiratsiooni ja sügavamad teadmised valdkonnast. Katil on hariduselt haridusinnovaator (TÜ MA 2021).

Maarja Jõe

Maarja Jõe

Koolituste koordinaator, projektijuht, turundusspetsialist ja jätkusuutlikkuse ekspert. Maarja on meie Hunt Kriimsilm, kes toob meeskonda kogemused ärimaailmast ja kes oskab küsida häid, edasiviivaid küsimusi.

Liia Sizask

Liia Sizask

Hariduselt koolieelse lasteasutuse õpetaja (TLÜ 2013), praegu kooliõpetaja nii hariduslike erivajadustega õpilastele kui ka 1. – 6. klassi tavaõpilastele. Südamelähedased on õpioskuste tunnid. Meeskonnaliige, kes aitab hoida positiivsust, energiasädet, usku edasiarengusse ja koosliikumisse.

Epp Reedik

Epp Reedik

Tervisedendaja ja tervisedenduse õppekava õppejõud-kaaslektor, õppekava juht. Epp on õppinud psühholoogiat ja toob meeskonda teadmisi inimkäitumisest.

Ulvi Salundo

Ulvi Salundo

 HR Business Partner Baltikumis ja Soomes. Ulvi on pikaajalise personalijuhtimise kogemusega ja toob meeskonda oma erialased oskused ning kogemuse ärimaailmast. Lisaks on Ulvi väsimatu optimist, kes oskab kritseldades lahendusi leida ka suurematele väljakutsetele.

Reelika Lepik

Reelika Lepik

Pikaaegne klassiõpetaja ja ettevõtluse õpetaja. Reelika on olnud Järvamaa noorte ettevõtlikkuse koordinaator. Reelika nakatab kõiki oma elurõõmuga ja toob meeskonda projekti- ning müügijuhi kogemused. 

Ingmar Orav

Ingmar Orav

Veebiarendaja. Toetab ja nõustab meeskonda tehniliste lahendustega. Ingmar toob meeskonda uudseid lahendusi, otsekoheseid küsimusi ja meesenergiat.

Meie lugu

Claar Educationi eestvedaja Kati Orav on tegelenud visuaalse lihtsustamisega aastast 2013 ja viinud seda üle 10 000 inimeseni Eestis ning Euroopas. Visuaalne lihtsustamine jõudis temani kui kaasava juhtimise meetod. See mõjutab palju nii Kati enda kui Claar Educationi lähenemist sellele teemale kui sügavama mõtestamise, juhtimise ja koostöö tööriistale.

Claar Educationi töös, arengutes ja protsessides lähtume palju Kati pikaajalisest toimetamisest valdkonnas- õpetamisest, uurimisest, rahvusvahelisest koostööst ja magistritööst (TÜ 2021, Haridusinnovatsioon). Kuid täpselt sama palju toetume ja lähtume teiste meeskonnaliikmete tugevustest ja kompetentsidest õpetaja, protsessi- ja meeskonnajuhtidena.

Kõik meeskonnaliikmed on läbinud mitmeid visuaalse lihtsustamise koolitusi. Mis kõige olulisem- kõik liikmed on aktiivsed valdkonna praktikud, kes on näinud selle tehnika mõju ja olulisust nii iseenda kui oma meeskondade ja perekondade jaoks. 

Claar Education sai alguse meie ühisest unistusest, et visuaalset lihtsustamist süsteemsemalt ja laiemalt levitada. Soov teha selle tehnika kaudu maailma paremaks paigaks viis meid kandideerima Heateo Sihtasutuse programmi NULA ehk nutikad lahendused Eesti elu paremaks tegemiseks. Saime programmi ja hetkel läbime seda, kasvades nii meeeskonnaga kui liikudes jõudsalt unistuse suunas.

Läbi erinevate NULA töötubade ja ekspertide kohtumiste, üle 30 intervjuu koolijuhtide ja õppe- ning arendusjuhtidega oleme jõudnud siia, kus täna oleme- toetame visuaalse lihtustamise kaudu ühte väga suurt ja olulist protsessi koolide ja meie õpetajate ning õpilaste jaoks. Õppekava uuendamise protsessi loomisel oleme panustanud kümneid tunde materjalide läbitöötamisele, mõistmisele, üles joonistamisele.  Oleme kaasanud valdkonna eksperte, koolijuhte, õpetajaid ja koolipidajaid.

Oleme ootusärevuses, mida see esimene samm endaga kaasa toob ja kuhu edasi viib.